هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

دومین دوره جایزه ملی کتاب سال جوانان فراخوان داد

دومین دوره جایزه ملی کتاب سال جوانان فراخوان داد

دبیرخانه دومین دوره جایزه ملی «کتاب سال جوانان ایران» فراخوان این دوره را منتشر کرد.

به گزارش گلونی به نقل از روابط عمومی جایزه کتاب سال جوانان، این جایزه که به کوشش کانون فرهنگ و اندیشه ایرانیان و با آرمان نکوداشت و تشویق برترین پدیدآورندگان نوقلم ایران زمین پایه گذاری شده است، به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی نیمه نخست سال ۱۴۰۰ در حوزه کتاب، پذیرای آثار برتر دانشوران جوان کشور است و در مرداد ماه سال جاری نیز فرجام خواهد یافت.

بر همین اساس، دبیرخانه این فراخوان از جوانان مولف، مترجم، مصحح و همچنین ناشران کشور می‌خواهد تا کتاب‌های پیشنهادی خود را با شرایط زیر به این دوره از جایزه معرفی کنند.

– فقط آثار پدیدآورندگان جوان زیر ۲۹ سال؛ متولدین سال ۱۳۶۹ و بالاتر پذیرفته می‌شود. برپایه استاندارد جهانی و تعریف پذیرفته شده یونسکو، بازه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال، دوران جوانی شناخته می‌شود.

-داوری آثار، در برگیرنده همه موضوعات رده بندی دیویی و حوزه کودک و نوجوان است. اما کتاب‌های کمک آموزشی پذیرفته نمی‌شوند.

– کتاب‌هایی که دارای چند پدیدآورنده هستند، هنگامی در فرآیند داوری قرار می‌گیرند که حداقل یک پدیدآور جوان داشته باشند.

کتاب‌ها باید در بازه زمانی آغاز سال ۱۳۹۸ تا پایان سال ۱۳۹۹ و برای نخستین بار به چاپ رسیده باشند.

-پذیرش پیشنهادها پس از ثبت نام از سوی پدیدآور (حقیقی) یا ناشر (حقوقی) در تارنمای رسمی جایزه کتاب سال جوانان به این نشانی و در ادامه با فرستادن دو نسخه از کتاب به همراه تصویر اسناد هویتی جوان صاحب اثر انجام می‌گیرد.

– مهلت ثبت نام تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است، دومین دوره جایزه ملی کتاب سال جوانان با همکاری معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار می‌شود.

شرکت کنندگان می‌بایست پس از ثبت نام، آثار خود را به دبیرخانه به نشانی تهران، پل کالج، ابتدای خیابان حافظ، خیابان بامشاد، شماره ۲، واحد ۱، کد پستی: ۱۵۹۹۶۱۷۷۱۱ بفرستند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت جایزه کتاب سال جوانان به این نشانی مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۸۸۹۴۸۸۲۰ و ۰۹۳۶۶۸۸۵۸۹۹ تماس بگیرند.

جایزه ملی کتاب سال
جایزه ملی کتاب سال

"شرایط

پایان پیام

کد خبر : 222015 ساعت خبر : ۴:۴۳ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=222015

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات