دریانوردان اسکاندیناوی معروف به وایکینگ‌ها چهار قرن قبل از کریستف کلمب آمریکا را کشف کردند

دریانوردان اسکاندیناوی معروف به وایکینگ‌ها چهار قرن قبل از کریستف کلمب آمریکا را کشف کردند

چه وقت وایکینگ‌ها به آمریکا رسیدند؟

به گزارش پایگاه خبری گلونی، وایکینگ‌ها در حدود سال ۱۰۰۰، بیشتر از چهار قرن پیش از آن‌که کریستف کلمب متولد شود، آمریکا را کشف کردند.

آن‌ها دریانوردان ماجراجوی اسکاندیناویایی بودند که برای فتح و غارت سرزمین خود را ترک کرده بودند.

اطلاعات مربوط به وایکینگ‌ها از ساگاها یا قصیده‌های نقل شده، یعنی ساگای اریک درد و ساگای گرینلندرز کشف شده است.

البته این منابع به‌طور قابل توجهی متفاوت هستند. اما به نظر می‌رسد که احتمالا بیارنی هریولفسون در سال ۹۸۶، هنگامی که یک دوره سفر دریایی را از ایسلند به گرینلند شروع کرد، شمال آمریکا را کشف کرد.

در حدودسال ۱۰۰۰، لیف اِریکسون غرب را با پاروزنی از گرینلند طی کرد و همان طور که به طرف جنوب حرکت می‌کرد، بخش‌هایی از ساحل آمریکا را هلولند، مارکلند و وینلند نامگذاری کرد.

بر روی نقشه شناخته شده وینلند که در سال ۱۹۶۵ کشف و چاپ شد، تاریخ سال ۱۴۳۱ تا ۱۴۴۶ زده شده است و این نظریه را که آمریکا به دست هر بولفسون کشف شده است، ‌تقویت می‌کند.

در سال ۱۹۶۱ یک محل اسکان متعلق به وایکینگ در لنزاُمیدو، نیو فاوندلند، کشف شد. نقشه وینلند اکنون نزد کارشناسان نگهداری می‌شود.

دریانوردان اسکاندیناوی معروف به وایکینگ‌ها

وایکینگ‌ها (به انگلستانی:Vikings) دریانوردان اسکاندیناوی بودند که عمدتاً به زبان اسکاندیناوی قدیمی صحبت می‌کردند. آن‌ها با طرف‌هایی از سرزمین‌های اروپای شمالی رابطه تجاری داشتند.

این معامله در یک منطقه وسیع شمالی، مرکزی، شرقی و غربی اروپا در خلال اواخر قرن ۸ تا ۱۱ میلادی صورت می‌گرفت.

چنین بر می‌آید که نورس‌ها دسته‌ای از ژرمن‌ها بودند که نیاکانشان از دانمارک و دریای میان نروژ و دانمارک یا سکاژراک و دریای میان سوئد و دانمارک یا کاتگات سفر کرده، خود را به سوئد و نروژ رسانده و جانشین مردمان سلتی تباری شده بودند که آن‌ها نیز پیشتر خود یک تبار همخون با لاپلاندی‌ها و اسکیموها را بیرون رانده و جایگزینشان شده بودند.

پایان پیام

کد خبر : 114185 ساعت خبر : ۱:۴۲ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=114185
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات